صفحه اصلی > ادارات معاونت 
ادارات معاونت
معاون تبليغ حوزه علميه فارس

 لازمه بهره‌وري از مبلغان ساماندهي امور تبليغي 


 معاون تبليغ حوزه علميه فارس گفت: براي برطرف شدن برخي نابساماني‌ها که در عرصه تبليغ ديده‌ مي‌شود، نهادهاي اعزام مبلغ بايد هماهنگي بيشتري با هم داشته باشند.  


 

حجت‌الاسلام مهدي پناهي در گفت‌وگو با سرويس استان‌‌هاي مرکز خبر حوزه، تصريح کرد: براي ساماندهي بيشتر امور تبليغي، هماهنگي نهاد‌هاي مربوطه ضروري است.

وي در ادامه با اشاره به جايگاه رفيع تبليغ در حوزه‌هاي علميه، بيان داشت: با توجه به آيه «نفر» در قرآن کريم، هدف تمامي طلاب اين است که پس از فراگيري تعاليم اسلامي، به شهرها و مناطق خود باز گشته و  با حضور در ميان مردم، مسائل ديني و مذهبي را به آنها ارائه نمايند.

حجت‌الاسلام پناهي درباره اهميت تبليغ بيان داشت: طلاب بايد نسبت به امر تبليغ اهتمام ويژه داشته باشند در غير اين صورت نسبت به مسائل ديني، ناکافي مانده و مشکلات فراواني  در جامعه بروز مي نمايد.

وي آگاهي مبلغان در امور تبليغي را با اهميت دانست و  عنوان کرد: آگاهي روحانيون، يکي از ارکان تبليغ است. اگر مبلغ اطلاعات کافي نداشته باشد، ممکن است پاسخ عکس دهد و خداي ناخواسته اثرات نامطلوبي در روحيه  مردم ايجاد کند.

حجت‌الاسلام پناهي خاطرنشان ساخت: امروز دشمنان تشيع‌، با بهره‌گيري از امکانات روز دنيا، تفکرات مخربي را در ميان جوانان رواج مي‌دهد که در اين شرايط، اگر مبلغ نتواند اين شبهات را برطرف سازد، ممکن است آسيب‌هاي جبران ناپذيري به مذهب ما وارد ‌شود.

اين استاد حوزه تصريح کرد: در اين شرايط، انتظار حوزه علميه از مبلغان‌،‌ اين است که با مسلح شدن به سلاح علم در زمينه‌هاي مختلف، بتوانند مردم به ويژه نسل جوان را راهنمايي کنند.

وي افزود: طلاب علاوه بر مطالعه زياد، بايد در دوره‌‌هاي تخصصي که به نقد بهائيت، صوفيه، شيطان‌پرستي و ساير فرقه‌هايي که در برخي از مناطق کشور در حال فعاليت هستند، شرکت کنند و خود را آماده رويارويي با تفکرات آنان نمايند.

معاون تبليغ حوزه علميه فارس با ابراز تأسف از گسترش برخي فرقه‌هاي منحرف در ايران، بيان داشت: با توجه به پايين بودن سطح سواد در برخي از مناطق، متاسفانه هر فرقه‌اي که راه‌اندازي شود عده‌اي جذب آن مي‌شوند.

حجت‌الاسلام پناهي افزود: امروز ما در برابر بودجه‌هاي سنگيني که براي نابودي فرهنگ و آيين تشيع صرف مي‌شود، امکانات خاصي نداريم، ولي نبايد ساکت بنشينيم بلکه با تکيه بر مباني غني اسلامي، مردم را نسبت به دسيسه‌هاي دشمان آگاه سازيم.

وي در ادامه اين گفت‌وگو به فعاليت‌هاي معاونت تبليغ  استان فارس اشاره کرد و اظهار داشت: با برگزاري يک دوره‌، نقد تمامي فرق منحرفه در استان آموزش‌هاي لازم به مبلغان ارائه مي‌شد.

حجت‌الاسلام پناهي حضور در مداس آموزش و پرورش، اعزام روحانيان طرح هجرت بلند‌مدت و کوتاه‌مدت با همکاري سازمان تبليغات اسلامي،‌اداره اوقاف و نهاد‌هاي مربوطه و... را از فعاليت‌هاي معاونت تبليغ و آموزش‌هاي کاربردي استان فارس عنوان کرد.

حجت‌الاسلام پناهي تعامل با صدا و سيما را از ديگر فعاليت‌هاي اين معاونت در استان فارس برشمرد و اذعان کرد: در سال گذشته، بيش از ده مستند مبلغان طرح هجرت از صدا و سيماي استان فارس پخش شد و امسال نيز پنج قسمت از مستند 20 قسمتي پخش گرديد.

امتیازدهی