صفحه اصلی > ادارات معاونت > مدیریت امور رسانه ها 
مدیریت امور رسانه ها
پايگاه اينترنتي پرسمان تشيع راه اندازي شد
حجت الاسلام پناهي گفت: با پيگيري هاي به عمل آمده، اين پايگاه اينترنتي توسط 14 استاد برجسته حوزة علميه پشتيباني علمي و محتوايي مي شود.
وي درباره علت راه اندازي اين پايگاه اينترنتي عنوان کرد: با توجه به فضاي مسمومي که در اينترنت وجود دارد، حضور حوزه و حوزويان در اين عرصه يک تکليف است و بر اين اساس پايگاه اينترنتي پرسمان تشيع راه اندازي شد.
معاون تبليغ و آموزش هاي کاربردي حوزه علميه استان فارس اظهار کرد: پاسخ گويي به سؤالات و شبهات به ويژه در سطح استان فارس، جذب جوانان و اطلاع رساني فعاليت هاي معاونت تبليغ استان برخي از اهداف ايجاد اين پايگاه هستند.
وي اعلام کرد: تمامي مخاطبان و علاقه‌مندان مي‌توانند از طريق بخش ارسال شبهات، سؤالات و شبهه‌هاي ديني خود را براي کارشناسان اين پايگاه اينترنتي ارسال کنند. گزيده پرسش‌ها و پاسخ‌ها، اخلاق، فرق و مذاهب، خانه و خانواده، زنان، اعتقادات و مهدويت برخي از بخش‌هاي اين پايگاه اينترنتي هستند.
لطفا در مورد کتاب بحارالانوار توضيح دهيد که آيا از کتب معتبر شيعه است؟ منشأ اختلاف زمان شهادت حضرت زهرا(س) در چيست؟ فمنيسم چيست و براي چه اهدافي شکل گرفته است؟ چرا به امام زمان(عج)، بقية الله مي گويند؟ چرا زن و مرد در اسلام حقوقشان در مواردي مثل ديه و ... برابر نيست؟ آيا تبعيض نيست؟ برخي از آخرين سؤالات و شبهاتي هستند که در اين پايگاه به آنها پاسخ داده شده است.


پخش 30 قسمت مستند تلويزيوني از فعاليت مبلغان در فارس
 

  معاون تبليغ حوزه علميه فارس گفت: تا به حال 30 قسمت مستند تلويزيوني در رابطه با فعاليت مبلغان فارس از شبکه استاني پخش شده است. 

به گزارش سرويس استان هاي مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام پناهي طي سخناني در نشست بررسي مشکلات حوزه علميه فارس که با حضور اعضاي شوراي عالي و نيز معاونان حوزه هاي علميه در مصلاي شيراز برگزار شد ، با اشاره به مطلب فوق ابراز داشت: پخش اين مستندها از شبکه استاني فارس با استقبال بسيار خوبي از سوي مردم روبرو شد که در رشد فعاليت مبلغان نقش بسيار مهمي داشته است.

وي همچنين با اشاره به اعزام مبلغين در ايام مختلف سال از سوي اين معاونت گفت: اعزام 220 روحاني طرح هجرت بلند مدت به همراه خانواده، تشکيل پرونده عتبات براي اين دسته از روحانيون و اعزام 13 نفر از مبلغين به عمره از محل سهميه استاني حوزه علميه فارس از جمله فعاليت هاي ما در معاونت تبليغ حوزه فارس بوده است.

حجت الاسلام پناهي با اشاره به سرکشي و نظارت بر فعاليت مبلغين کوتاه مدت و بلند مدت در دو سال اخير افزود: از وقتي بحث نظارت را جدي گرفته ايم شاهد فعاليت بهتر مبلغين هستيم.

وي در ادامه با اشاره به برگزاري دوره هاي آشنايي با فرق و اديان از سوي اين معاونت در استان فارس ابراز داشت: با توجه به اين که متاسفانه تمامي فرقه ها به نحوي در استان فارس مشغول به فعاليت هستند لذا براي مقابله با آنها ما در استان به بودجه بيشتري نياز داريم تا انشاله بتوانيم در آينده استان فارس را به قطب مقابله با فرقه هاي باطل و انحرافي کشور تبديل کنيم.

معاون تبليغ حوزه علميه فارس اضافه کرد: از ابتداي فعاليت بخش فرق و اديان معاونت تبليغ حوزه علميه استان ما تاکنون موفق به برگزاري 25 دوره شده ايم که البته در سال گذشته 11 دوره آن برگزار شد.

وي با اشاره به اعزام ويژه 4 مبلغ در ايام نوروز به تخت جمشيد جهت پاسخ به شبهات مردمي خاطر نشان کرد: برگزاري دوره ويژه آشنايي با فرق و اديان و برگزاري دوره تربيت استاد در اين خصوص، چاپ 4 هزار نسخه ويژه فرق و اديان و توزيع آن بين طلاب استان از ديگر برنامه هاي ما بوده است.